Producenci
Promocje
Puzzle filcowe - cyfry
Puzzle filcowe - cyfry
53,00 zł 47,70 zł
komplet
Ubranka do przeplatania
Ubranka do przeplatania
49,28 zł 44,35 zł
komplet
Puzzle filcowe - Alfabet
Puzzle filcowe - Alfabet
138,96 zł 125,06 zł
komplet
Owoce z pomponami
Owoce z pomponami
53,00 zł 47,70 zł
komplet
Strzałko-łapki
Strzałko-łapki
70,80 zł 63,72 zł
komplet
Warzywa z pomponami
Warzywa z pomponami
53,00 zł 47,70 zł
komplet
Szaszłyki z rusztu
Szaszłyki z rusztu
230,26 zł 195,72 zł
szt.
Puzzle tablicowe
Puzzle tablicowe
33,40 zł 30,06 zł
komplet
Co powiesz na 10% zniżki?
Zapisz się do naszego newslettera, a otrzymasz od nas specjalny kod rabatowy!
Submit
Możesz zrezygnować w każdej chwili. Szczegóły znajdziesz w naszej informacji prawnej.

Gdy dziecko nie lubi leżeć na brzuchu – o rozwoju ruchowym 0
leżenie na brzuchu

 

Gdy dziecko nie lubi leżeć na brzuchu- o rozwoju ruchowym

Chyba każdy świeżo upieczony rodzic, ma taką potrzebę, aby jego dziecko rozwijało się szybko, czeka na każdy jego pierwszy etap, na pierwszy uśmiech, przekręcenie się, na pierwsze słowo. To jest normalne, ale w tej pogoni często porównujemy swoje dziecko do innych. Pozwólmy naszemu Maluszkowi naturalnie się rozwijać i stwórzmy mu jak najlepsze warunki do tego. Ono samo będzie wiedziało, w jakim tempie to zrobić.

Podpowiem Wam, jak można mobilizować Maluszka do pokonywania nowych etapów i jak nie przekroczyć granicy niebezpiecznego wspomagania i przyspieszania rozwoju.

  • Rozwój ruchu- około 3/4 m.ż dziecko staje się coraz bardziej mobilne, próbuje się przekręcać, rozgląda się i jest ciekawe świata. Jeżeli widzimy, że nasz Maluch próbuje zmienić pozycję, ale nie do końca mu to wychodzi, to pomóżmy mu i zainteresujmy go zabawką.
  • Mobilizacja na plecach- w momencie kiedy dziecko próbuje sięgnąć rączką do zabawki, to zachęcamy go do tego, ale nie dajemy mu tej zabawki od razu do ręki, chcemy, by dziecko poćwiczyło z jednej, jak i drugiej strony. Zawsze symetrycznie- pamiętajmy
  • Mobilizacja i leżenie na brzuchu- najlepiej by dziecko wzmacniało mięśnie szyi, leżąc na brzuchu. Ja zdaję sobie sprawę, że wiele dzieci tego nie lubi. Nie dziwmy się, to jest mega ciężki trening i wysiłek. Spróbuj kłaść dziecko często, ale na krótko, podłoże powinno być ciepłe, twarde i stabilne. Zabawmy je podczas leżenia na brzuszku zabawką, by podnosiło główkę i wytrzymało jak najdłużej. Zmieńmy czasem perspektywę i miejsce, w którym Maluszek ćwiczy.

Pamiętajmy o stworzeniu sprzyjającego środowiska do rozwoju dziecka. Pozycją wyjściową do rozwoju ruchowego, czyli chwytania, pełzania, raczkowania czy następnie siadania, jest pozycja na brzuchu i dlatego nie korzystajmy przez większość dnia z leżaczków, chusty czy nosideł, traktujmy to jako gadżet, bo pamiętajmy, że dziecko włożone tam na kilka godzin nie ma możliwości rozwoju, nie ćwiczy wtedy mięśni, nie może się przekręcać, ani podnosić główki. Takie częste korzystanie z tych gadżetów ogranicza w pewnym sensie Maluszka, a także spowalnia jego rozwój Jeżeli zatem mamy taką możliwość, to jak najczęściej kładźmy dziecko na brzuchu.

Pamiętajmy też, że dzieci są mądre i same wiedzą, kiedy mają coś zrobić. Nie porównujmy ich, bądźmy obserwatorami i wspomagajmy ich, natomiast nie róbmy nic za nich, a jeżeli czegoś się obawiamy, to idźmy do specjalisty.

Zamień modne na mądre i zatrzymaj się, świadomie obserwuj swoje dziecko.

 

 

Po więcej informacji zapraszam Cię na mojego YouTube’a.

 PS: Jeśli chciałbyś odwdzięczyć się za wiedzę, którą przekazuję, możesz postawić mi kawę :)

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl