Producenci
Promocje
Duże bańki
Duże bańki
9,00 zł 4,50 zł
Owoce z pomponami
Owoce z pomponami
53,00 zł 47,70 zł
komplet
Strzałko-łapki
Strzałko-łapki
70,80 zł 63,72 zł
komplet
Przysłowiowy zawrót głowy
Przysłowiowy zawrót głowy
25,00 zł 17,50 zł
szt.
Kolorowanki naklejki. Wielkanoc
Kolorowanki naklejki. Wielkanoc
9,00 zł 6,30 zł
szt.
1,2,3! Pamiętam Pory roku
1,2,3! Pamiętam Pory roku
57,49 zł 40,24 zł
szt.
Rakieta geometryczna
Rakieta geometryczna
102,41 zł 71,69 zł
szt.
Kolorowa fiolka
Kolorowa fiolka
5,00 zł 4,35 zł
szt.
Co powiesz na 10% zniżki?
Zapisz się do naszego newslettera, a otrzymasz od nas specjalny kod rabatowy!
Submit
Możesz zrezygnować w każdej chwili. Szczegóły znajdziesz w naszej informacji prawnej.

"Buba i jego świat" przykładowe wykorzystanie książki Anny Zając 0
"Buba i jego świat" przykładowe wykorzystanie książki Anny Zając

„Buba i jego świat" przykładowe wykorzystanie książki Anny Zając

Dzisiaj Wam opowiem jak tę książkę można wykorzystać w pracy z osobami z niepełnosprawnością ruchową/ intelektualną w stopniu znacznym/ głębokim. Dzięki moim inspiracjom, będziecie w stanie dostosować tę książkę do swoich potrzeb.

Ważna jest pozycja, w jakiej znajduje się dziecko.

Może jesteście w stanie posadzić dziecko przed sobą, tak aby siedziało plecami do Waszego brzucha? Wtedy będziecie mogli manipulować jego rękoma podczas zabawy. Dobrym pomysłem jest pozycja przed lustrem, wtedy dziecko będzie w stanie złapać kontakt wzrokowy z Wami, a i Wy będziecie widzieć wtedy Wasze ruchy.

Wspomnę tylko, że na moim filmiku na YouTube pokazuję dokładnie, jak wykonać te ruchy z dzieckiem, dlatego koniecznie sprawdźcie!

Na początku witamy się z Bubą, przybijamy piątkę (ręką dziecka, lub naszą ręką), a raczej staramy się wspólnie z dzieckiem pokazujemy wszystkie, wymienione w książce części ciała na naszym podopiecznym. W dalszej części nazywamy rodzinę: - Buba ma rodzinę. - Jeżeli dziecko śledzi wzrokiem, to wtedy możemy tę książkę położyć przed nim i przedstawiać ilustracje. W innym przypadku, książka będzie nam zbędna. Każdy wyraz wyklaskujemy, dzieląc na sylaby!

Buba lubi grać w piłkę.

Łapiemy piłkę, (dziecko samo, lub wspólnie), podnosimy do góry i upuszczamy luzując ręce dziecka, mówiąc -Ooo paaa. - Jak wysoooko, umiesz tak podnieść piłkę? - I powtarzamy to w takim tempie, w jakim pozwala nam stan dziecka.

Buba lubi układać klocki.

- Ile klocków ma Buba? - Jeżeli dziecko obserwuje te ilustracje i są one faktycznie dla niego znaczące, to liczymy klocki znajdujące się w książce, w innym przypadku liczymy klocki (dziecko samo, lub wspólnie przekładamy z jednej strony, na drugą), które mamy ze sobą.

Buba idzie poznawać świat.

Patrzymy w lustro razem z dzieckiem. - Buba dmucha! - Więc dmuchamy w głowę, na włosy dziecka, by poczuło ten podmuch. - Jadą auta! Auta mogą być duuuże (podnosimy ręce dziecka), lub maaałe (schylamy się w dół). - A tu jedzie policja, jak głośno! - I razem kołyszemy się na boki, wydając dźwięki. - Zobacz, leci samolot! Unosimy rękę, wykonując ruch latania po niebie.

Ufff, wyszło słońce, jak miło!

Możemy wytrzeć ręką czoło dziecka. - Ooo Tali! Tali chce się bawić, schował się! – zasłaniamy chustką zabawkę. - Gdzie jest Tali?

Buba i Tali wracają do domu.

Tupiemy nogami dziecka o podłogę. - Tup, tup, tup. – Papa, do zobaczenia, machamy do lustra.

To tylko niektóre przykłady. Więcej znajdziecie na moim filmiku, dosłownie dwunastominutowym, dlatego wpadnijcie i obejrzcie, a sami się przekonacie, że warto 😊

Właśnie w taki sposób można wykorzystać książkę Anny Zając „Buba i jego świat”, a przy okazji zapraszam Was również na bloga Ani, tam wiele ciekawych informacji i głównie uświadamianie rodziców, że dwulatek naprawdę mówi.

 

PS: Jeśli chciałbyś odwdzięczyć się za wiedzę, którą przekazuję, możesz postawić mi kawę :)

postaw kawę

 

Książka dostępna tutaj

Doczekała się także drugiej części, dostępnej tutaj 

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl